Aktualności

Aktualności

Mój przyjaciel mieszka w Indiach

Mój przyjaciel mieszka w Indiach

2013-03-27

Ruszył bezpłatny projekt ogólnopolski „ skierowany do szkół podstawowych oraz szkół kształcenia specjalnego, którego celem jest upowszechnianie wiedzy o dzieciach żyjących w Indiach, pozbawionych dostępu do edukacji, nowych technologii, często opieki medycznej i rodzicielskiej.

Podczas godzinnych prelekcji wolontariuszy z Fundacji Global Language, dzieci w polskich szkołach będą mogły poznać w pigułce kulturę, religie i obyczaje tego kraju, zrozumieć problemy swoich rówieśników i zaangażować się w pomoc indyjskim kolegom poprzez rysunek, malarstwo, fotografię.

Działaniem objęto 100 szkół w całym kraju, ze szczególnym uwzględnieniem klas integracyjnych i szkół kształcenia specjalnego, a pierwsze spotkania ruszyły w województwie pomorskim, mazowieckim i małopolskim.

Zajęcia będą służyły upowszechnianiu problemów społecznych w Indiach, inspirowały do myślenia o wolontariacie i  podnosiły jakość nauczania w placówkach edukacyjnych poprzez wprowadzenie dodatkowych zajęć, jak też  innowacyjnych form nauczania.

Fundacja zaprasza do udziału placówki edukacyjne z całego kraju, decyduje kolejność zgłoszeń.

W celu uzyskania informacji szczegółowych prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z Panią Alicją Lipińską fundacja@globallanguage.pl   ( 0-58) 727 90 34

Nasze działania mogą Państwo wesprzeć dokonując wpłaty na nr konta: 82 1540 1098 2095 9113 3438 0003