Wolontariat kulturowy

Wolontariat kulturowy

Każda wyprawa wolontariacka dotyka kultury i religii danego kraju, dlatego specjalnych dla tych, którym ten temat jest szczególnie bliski proponujemy wolontariat kulturalny.

Bliskie spotkania z ludźmi, wspólne zajęcia rzemiosła lokalnego, rzeźby, malarstwa, tańca, gotowania, praca na roli i zaangażowanie w budowę to tylko niektóre propozycje.

Dzięki takiemu zaangażowaniu każdego dnia możemy być blisko ludności, dotykać ich kultury, poznawać rodzinne tradycje i obyczaje  i dotykać tematy nieporuszane w przewodnikach.

W wolontariacie kulturowym każdy może poczuć się członkiem lokalnej społeczności, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem europejskim.

Możesz rozwijać swoje pasje i wykorzystywać zdobyte doświadczenie i kompetencje na rzecz ludności indyjskiej.

Dodatkowo, w wolnym czasie, jeśli zechcesz przyjrzeć się sztuce makijażu bollywoodzkiego możesz wziąć udział w warsztatach Doroty Golińskiej za kulisami Bollywood …

Chcesz poznać szczegóły i termin  wyprawy napisz do nas fundacja@globallanguage.pl

Zasady i wkład własny

Fundacja Global Language jest organizacją, która nie otrzymuje wsparcia finansowego od sponsorów, nie uzyskała środków z instytucji publicznych i nie ma statutu OPP, czyli nie pobiera od darczyńców 1 procenta. Organizacje, z którymi pracujemy nie dysponują budżetami na organizację projektów międzynarodowych, a wolontariat zagraniczny jest dla nich szansą na poprawę sytuacji  milionów ludzi.

Aby skutecznie i bezpiecznie realizować nasze programy niezbędny jest Twój wkład własny.

Organizacja, koordynacja i zapewnienie bezpieczeństwa za granicą generuje bardzo wysokie koszty. Ale wolontariat to nie tylko praca, ale inwestycja w siebie, swoją przyszłość zawodową, perełka w CV oraz nabywanie bezcennego doświadczenia i bogactwo wartości a także możliwość poznawania świata, nowych kultur, religii i zwyczajów.

Wkład własny zależy od długości projektu, programu, zakresu prac i wynosi już od 2.900,00 PLN

Opłata zawiera  organizację projektu, zakwaterowanie u dokładnie wyselekcjonowanych rodzin lub w organizacjach pozarządowych, śniadania, stałego polskiego opiekuna, szkolenie wstępne, ubezpieczenie, transfery z/na lotniska, monitoring i możliwość udziału w wybranym warsztacie organizowanym przez niezależną firmę (np. kulinarny, fotograficzny, nauka języka hindi, szkolenie wizażu i stylizacji)

Nasze działania mogą Państwo wesprzeć dokonując wpłaty na nr konta: 82 1540 1098 2095 9113 3438 0003