Wolontariat medyczny

Wolontariat medyczny

Wolontariat medyczny skierowany jest do studentów i absolwentów kierunków medycznych, lekarzy, fizjoterapeutów, stomatologów, pielęgniarek i położnych  oraz wszystkich osób związanych z branżą medyczną, które chciałyby poznać sposób funkcjonowania  organizacji pozarządowych sprawującymi opiekę nad ludźmi chorymi i przewlekle chorymi, niezależnie od wieku i doświadczenia.

Przez okres 3 tygodni będziesz mógł  zdobyć nowe doświadczenia zawodowe, zrozumieć problemy związane z dostępem do opieki medycznej, zaangażować się w pomoc i codzienną pielęgnację podopiecznych. Twoje uczestnictwo w wolontariacie krótkoterminowym to szansa na wymianę doświadczeń i zrozumienie korzyści i wad systemu opieki zdrowotnej w Indiach.

Organizacje indyjskie chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i są bardzo otwarte na nowe rozwiązania, którymi dzielą się  wolontariusze z Europy.

Zarówno dla studentów, jak i pracowników branży medycznej, którzy rzadko dysponują wolnym czasem,  wolontariat krótkoterminowy to wyjątkowa szansa na zdobycie międzynarodowego doświadczenia.

Chcesz poznać szczegóły i termin  wyprawy napisz do nas fundacja@globallanguage.pl

Zasady i wkład własny

Fundacja Global Language jest organizacją, która nie otrzymuje wsparcia finansowego od sponsorów, nie uzyskała środków z instytucji publicznych i nie ma statutu OPP, czyli nie pobiera od darczyńców 1 procenta. Organizacje, z którymi pracujemy nie dysponują budżetami na organizację projektów międzynarodowych, a wolontariat zagraniczny jest dla nich szansą na poprawę sytuacji  milionów ludzi.

Aby skutecznie i bezpiecznie realizować nasze programy niezbędny jest Twój wkład własny.

Organizacja, koordynacja i zapewnienie bezpieczeństwa za granicą generuje bardzo wysokie koszty. Ale wolontariat to nie tylko praca, ale inwestycja w siebie, swoją przyszłość zawodową, perełka w CV oraz nabywanie bezcennego doświadczenia i bogactwo wartości a także możliwość poznawania świata, nowych kultur, religii i zwyczajów.

Wkład własny zależy od długości projektu, programu, zakresu prac i wynosi już od 2.900,00 PLN

Opłata zawiera  organizację projektu, zakwaterowanie u dokładnie wyselekcjonowanych rodzin lub w organizacjach pozarządowych, śniadania, stałego polskiego opiekuna, szkolenie wstępne, ubezpieczenie, transfery z/na lotniska, monitoring i możliwość udziału w wybranym warsztacie organizowanym przez niezależną firmę (np. kulinarny, fotograficzny, nauka języka hindi, szkolenie wizażu i stylizacji)

Nasze działania mogą Państwo wesprzeć dokonując wpłaty na nr konta: 82 1540 1098 2095 9113 3438 0003